26 фотографии кои ја откриваат најдобрата страна на нашиот свет

26 фотографии кои ја откриваат најдобрата страна на нашиот свет

Животот е убав, иако повеќето луѓе забораваат на тоа и се заглавуваат во своите секојдневни рутини. Нема универзален рецепт за среќа, но малите убави работи околу нас создаваат вистински мир и спокој. Овие фотографии сигурно ќе го направат вашиот ден многу поубав.

1. Веќе се најдобри пријатели

(1)fotografii-koi-ja-otkrivaat-najubavata-strana-na-nashiot-svet-kafepauza.mk

2. Кога не знаеш кој ја изеде целата торта

(2)fotografii-koi-ja-otkrivaat-najubavata-strana-na-nashiot-svet-kafepauza.mk

3. Дали имате видено среќна гуска?

(3)fotografii-koi-ja-otkrivaat-najubavata-strana-na-nashiot-svet-kafepauza.mk

4. Најприродната човечка емоција е срамежливоста

(4)fotografii-koi-ja-otkrivaat-najubavata-strana-na-nashiot-svet-kafepauza.mk

5. Како да го прегрнеш пријателот кога имаш само шепи

(5)fotografii-koi-ja-otkrivaat-najubavata-strana-na-nashiot-svet-kafepauza.mk

6. Како да се подготвиш за спиење после напорен ден на работа

(6)fotografii-koi-ja-otkrivaat-najubavata-strana-na-nashiot-svet-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар