20-те најубави жени во светот според Интернетот

20-те најубави жени во светот според Интернетот

Веб-сајтот TC Candler прави анкети за избор за најубава жена уште од 1990 година. Не се земени предвид ни талент, ни возраст, туку само физичкиот изглед. Погледнете ги 20-те најубави жени од минатата година.

20. Тејлор Хил, супер модел, САД

20-те најубави жени во светот според Интернетот

Тејлор Хил е модел на Victoria’s Secret. Таа има 21 година и учествува во модни ревии на познати дизајнери од 2015-та година.

19. Лупита Нјонго, актерка, Кенија/Мексико

20-те најубави жени во светот според Интернетот

Лупита е родена во Мексико, но пораснала во Кенија. Таа се смета за една од најубавите млади актерки. Нејзиниот талент беше забележан кога доби Оскар во 2013-та година за нејзината улога во „12 години роб“ (12 Years a Slave).

18. Џени Ким, пејачка, Јужна Кореја

20-те најубави жени во светот според Интернетот

Џени Ким е најпознатата пејачка од жанрот познат како к-поп, популарна музика од Северна Кореја. Покрај пеењето, оваа девојка е и модел за познати корејски и европски брендови.

17. Јаел Шелба, модел, Израел

20-те најубави жени во светот според Интернетот

Јаел пораснала во многу религиозно семејство. Но, ова не ја спречило да го оствари својот сон и да стане модел.

16. Октјабрина Максимова, модел, Русија

20-те најубави жени во светот според Интернетот

22-годишната Октјабрина е од Санкт Петербург. Покрај тоа што е модел, таа судира право и сака да стане адвокат.

15. Лалиса Манобан, пејачка, Јужна Кореја

20-те најубави жени во светот според Интернетот

Оваа девојка е родена во Тајланд и е пејачка во бендот BlackPink. Таа исто така е и модел.

14. Ема Вотсон, актерка, Велика Британија

20-те најубави жени во светот според Интернетот

Нема потреба да објаснуваме која е Ема Вотсон. Речиси секој ја знае од серијалот Хари Потер. Покрај убавината, оваа девојка има и неверојатен талент, па многу режисери сакаат да работат со неа.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар