20 љубопитни кученца сакаат да знаат што правите

Кога кучињата би зборувале, тогаш сигурно ќе ни велеа: „Што правиме?“, „Дали е тоа забавно и интересно?“, „Дали е вклучена некаква храна“?, „Можеби криеш верверица!?“, „Јас сум твојот пријател, кучето, и сум автоматски заинтересирано за сѐ што правиш!“. Во продолжение погледнете ги овие љубопитни кученца кои буквално се местат пред вашето лице, но тоа е така затоа што ве сакаат и веруваат дека сѐ што правите е паметно, фасцинантно и забавно.

Здраво!

Здраво!

Сакајте ги и вие нив, бидејќи тие навистина се вашите најдобри пријатели. И мачињата се супер, но тие и онака нема да бидат импресионирани од вашите активности и ќе одлучат да се стоплат спиејќи на вашиот лаптоп.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар