20 брилијантни изуми на дизајнери коишто се погрижиле за удобноста на жените

20 брилијантни изуми на дизајнери коишто се погрижиле за удобноста на жените

Вештачката интелигенција, роботите и модерните смартфони се дизајнирани за да ни го олеснат животот. Меѓутоа, постојат некои работи што се со помала вредност, но кои им се неопходни и корисни на жените во секојдневниот живот. Удобноста им е важна на сите. Кога некој дизајнер ќе ѝ помогне на некоја жена во проблемот со нејзината удобност или со некое помагало за убавина, таа ќе му биде вечно благодарна. Погледнете ги следниве изуми кои се смислени за да им олеснат на жените.

1. Штит за лице што брани од вода и сапун

2. Перница што спречува појава на брчки на лицето

3. Оваа нишалка им овозможува на родителите да се нишаат заедно со нивните деца

4. За дамите во штикли ова е совршен тротоар

5. Пренослив развлажнувач што може да се закачи на обично шише со вода

Продолжува на втората страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар