19 генијални трикови што ќе ви го олеснат студентскиот живот

19 генијални трикови што ќе ви го олеснат студентскиот живот

Понекогаш преминот од средно училиште на факултет може да биде застрашувачки. Поголемиот дел од нас, тогаш за прв пат го напуштаат домот. Верувајте ни, дури и ако одите на факултет што е блиску до вашата куќа, студентскиот живот може да ви влијае на тој начин што ќе започнат да ви недостигаат родителите. А станува уште полошо кога ќе дојде време за чистење и перење. Но, без грижа, многуте кои дошле пред вас, одлучија да споделат со своите колеги неколку корисни трикови што ќе ви го олеснат самостојното живеење. Погледнете ги пред да започнете со учење.

1. За учебникот да остане отворен, користете пенкало

2-19-genijalni-trikovi-koi-nema-da-gi-nauchite-vo-prvite-dena-od-fakultetot-www.kafepauza.mk_

2. Или пак, со него затворете ја вреќичката чипс

3-19-genijalni-trikovi-koi-nema-da-gi-nauchite-vo-prvite-dena-od-fakultetot-www.kafepauza.mk_

3. Организирајте ги работите со помош на туба од тоалетна хартија

4-19-genijalni-trikovi-koi-nema-da-gi-nauchite-vo-prvite-dena-od-fakultetot-www.kafepauza.mk_

4. Како десктоп позадина на вашиот телефон ставете го распоредот за првите неколку недели

5-19-genijalni-trikovi-koi-nema-da-gi-nauchite-vo-prvite-dena-od-fakultetot-www.kafepauza.mk_

Преминете на следната страница за повеќе генијални трикови…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар