13 познати личности чиишто вистински години ќе ве изненадат

Одвреме-навреме сите ние стануваме малку љубопитни и сакаме да дознаеме што се случува во животот на некои познати личности, особено кога станува збор за нивните години. Погледнете ги овие познати личности за кои ќе се изненадите откако ќе дознаете колку години имаат навистина. Некои од нив едноставно треба да им заблагодарат на своите гени, додека пак другите својот импресивен изглед ѝ го должат на пластичната хирургија. Но, сите тие изгледаат неверојатно!

1. Гвен Стефани

13 познати личности чиишто вистински години ќе ве изненадат

Коосновачот и главниот вокал на музичката група No Doubt, Гвен Стефани, мајка на три деца, има 47 години. Ви се верува ли?

2. Селма Хајек

13 познати личности чиишто вистински години ќе ве изненадат

Дали бевте изненадени од возраста на Гвен Стефани? Тогаш уште повеќе ќе ве изненади тоа што оваа година Селма Хајек полни 50 години!

3. Алисон Ханиган

13 познати личности чиишто вистински години ќе ве изненадат

Прекрасниот лик кој ве засмеваше во ТВ серијата „Како ја запознав мајка ви“ сега има 42 години!

4. Џенифер Анистон

13 познати личности чиишто вистински години ќе ве изненадат

Како ѝ успева на Џенифер да изгледа толку прекрасно? Таа има 47 години и се чини дека воопшто не е променета откако прв пат се појави на малите екрани.

5. Џим Парсонс

13 познати личности чиишто вистински години ќе ве изненадат

Џим Парсонс, кој одлично го отсликува Шелдон Купер во „Теоријата за Биг Бенг“, изгледа како да е во доцните дваесетти години или во почетокот на триесеттите. Но, реално тој има 43 години!

6. Илајџа Вуд

13 познати личности чиишто вистински години ќе ве изненадат

Тој има 35 години, ви се верува ли?

7. Хали Бери

13 познати личности чиишто вистински години ќе ве изненадат

Прекрасната Хали Бери мора да има добри гени, затоа што оваа година таа полни 50 години, а не изгледа постаро од 28!

8. Рејчел Макадамс

13 познати личности чиишто вистински години ќе ве изненадат

Рејчел Макадамс имала само 25 години кога ја играла улогата на Али Хамилтон во филмот „Бележникот“. Сега таа има 38 години и изгледа исто толку убаво и шармантно како и претходно.

9. Кијану Ривс

13 познати личности чиишто вистински години ќе ве изненадат

Дали тој пиел од фонтаната на младоста? Ако не, како ќе се објасни тоа дека овој младолик и атрактивен човек годинава наполни 52 години? Неверојатно!

10. Семјуел Џексон

13 познати личности чиишто вистински години ќе ве изненадат

Тој има играно во многу филмови и секогаш е полн со енергија и ентузијазам. Можете ли да поверувате дека Семјуел Џексон веќе има 67 години?

11. Џаред Лето

13 познати личности чиишто вистински години ќе ве изненадат

Главениот вокал на музичката група „Thirty Seconds to Mars“ и добитникот на Оскар за најдобра машка улога има 44 години.

12. Фарел Вилијамс

13 познати личности чиишто вистински години ќе ве изненадат

Дали сте знаеле дека овој човек кој изгледа како тинејџер веќе има 43 години?

13. Џејн Фонда

13 познати личности чиишто вистински години ќе ве изненадат

Последна, но не и помалку важна е прекрасната Џејн Фонда. Оваа дама има 78 години. Да, добро прочитавте!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар