13 моменти во кои ќе се почувствувате како возрасна личност

Можеби во душата сè уште сте мали деца, но светот на возрасните е точно на прагот од вашиот живот. Затоа погледнете ги овие 13 моменти во ќе се почувствувате како возрасна личност.

1. Купувате тоалетна хартија

1-13-momenti-vo-koi-kje-se-pochuvstvuvate-kako-vozrasna-lichnost-www.kafepauza.mk_

2. Ги плаќате сметките од сопствената плата

2-13-momenti-vo-koi-kje-se-pochuvstvuvate-kako-vozrasna-lichnost-www.kafepauza.mk_

3. Готвите ручек без користење на микробрановата

3-13-momenti-vo-koi-kje-se-pochuvstvuvate-kako-vozrasna-lichnost-www.kafepauza.mk_

4. Одлучувате да останете дома наместо да излезете за викенд

4-13-momenti-vo-koi-kje-se-pochuvstvuvate-kako-vozrasna-lichnost-www.kafepauza.mk_

5. Ги каните пријателите на вечера

5-13-momenti-vo-koi-kje-se-pochuvstvuvate-kako-vozrasna-lichnost-www.kafepauza.mk_

6. Купувате пијачки без да ви бараат лична карта

6-13-momenti-vo-koi-kje-se-pochuvstvuvate-kako-vozrasna-lichnost-www.kafepauza.mk_

7. Добивате покана за свадба од некој со кого сте дипломирале

7-13-momenti-vo-koi-kje-se-pochuvstvuvate-kako-vozrasna-lichnost-www.kafepauza.mk_

8. Не го разбирате текстот на популарните рап песни

8-13-momenti-vo-koi-kje-se-pochuvstvuvate-kako-vozrasna-lichnost-www.kafepauza.mk_

9. Размислувате да се вселите заедно со партнерот

9-13-momenti-vo-koi-kje-se-pochuvstvuvate-kako-vozrasna-lichnost-www.kafepauza.mk_

10. Сами си закажувате докторски прегледи

10-13-momenti-vo-koi-kje-se-pochuvstvuvate-kako-vozrasna-lichnost-www.kafepauza.mk_

11. Рано си легнувате

11-13-momenti-vo-koi-kje-se-pochuvstvuvate-kako-vozrasna-lichnost-www.kafepauza.mk_

12. Одлучувате да не ги потрошите последните пари кои ги имате на сметката за алкохол

12-13-momenti-vo-koi-kje-se-pochuvstvuvate-kako-vozrasna-lichnost-www.kafepauza.mk_

13. Сфаќате дека популарните познати личности се помлади од вас

13-13-momenti-vo-koi-kje-se-pochuvstvuvate-kako-vozrasna-lichnost-www.kafepauza.mk_

 

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар