12 видови „паметна“ облека што ќе ја заменат обичната - Part 2

12 видови „паметна“ облека што ќе ја заменат обичната

7. Балетанки од Најк

12 видови „паметна“ облека што ќе ја заменат обичната

Овие обувки ќе ги заштитат вашите стапала, нудат поголема слобода од чевлите и го одржуваат триењето помеѓу подот и стапалата. Ова е одличен дизајн за танцување на шипка, јога, теретана или какво било танцување.

8. Машки колан со алатки

12 видови „паметна“ облека што ќе ја заменат обичната

Овој колан е одличен за ситуации кога ќе ви бидат потребни алатки, но ги немате со вас. На коланот има два шрафцигери и еден клуч.

9. Дуксер перница

12 видови „паметна“ облека што ќе ја заменат обичната

Одличен изум за оние кои патуваат често. Овој дуксер ќе ви помогне да ги заштитите очите од светлина и удобно да ја наместите вашата глава за спиење.

10. Шал со таен џеб

12 видови „паметна“ облека што ќе ја заменат обичната

Уште едно креативно решение за туристите. Во овој шал можете да ги скриете пасошот и кредитните картички.

11. Појас за зглоб со огледало

12 видови „паметна“ облека што ќе ја заменат обичната

Овој појас може да служи како ретровизор за велосипедистите. Со него можете да гледате што се случува зад вас.

12. Обувки за мраз

12 видови „паметна“ облека што ќе ја заменат обичната

Овие патики се одлични за планинарење, а можете да ги носите и кога надвор има мраз. Боцките на долниот дел ќе го спречат лизгањето и паѓањето.

Погледнете и како вашата облека да трае подолго.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар