12 познати ликови од филмовите и сериите чии лица останаа скриени

Секој од нас ги знае овие ликови, но нивното лице до денес останува мистерија. На сите сме им го слушнале гласот, но никогаш не сме ги виделе. Денес запознајте се со некои од овие мистериозни ликови како и со луѓето кои го позајмуваат нивниот глас.

1. Мајката на Хауард, „Бубалици“ (The Big Bang Theory)

(1)12-poznati-likovi-od-seriite-i-filmovite-chii-lica-ostanaa-skrieni-kafepauza.mk

Урнебесната мајка еврејка долго време беше член на актерската екипа иако никогаш не го видовме нејзиното име. За жал ликот беше отстранет од ТВ серијата во 2014-та година по смртта на Карол Ен Сузи, жената која го позајмуваше гласот на мајката.

2. Претседателот, „Потпретседателка“ (Veep)

(2)12-poznati-likovi-od-seriite-i-filmovite-chii-lica-ostanaa-skrieni-kafepauza.mk

Претседателот во оваа серија е навистина бело платно. Нема име, нема политичка партија и нема ниту едно појавување на екранот. Тој е мистериозниот шеф на главниот лик во серијата, Селина Мејер.

3. Актерската екипа, „Саут Парк“ (South Park)

(3)12-poznati-likovi-od-seriite-i-filmovite-chii-lica-ostanaa-skrieni-kafepauza.mk

Секогаш со груб сарказам, поголемиот дел од ликовите го имаат гласот на само две личности – Мет Стоун и Треј Паркер. Како ли успеваат да го менуваат гласот за само неколку секунди?

4. Чарли Таунсенд, „Чарлиевите ангели“ (Charlie’s Angels)

(4)12-poznati-likovi-od-seriite-i-filmovite-chii-lica-ostanaa-skrieni-kafepauza.mk

Ликот на Чарли е напишан како стар детектив кој никогаш не се појавува на екранот бидејќи има премногу непријатели. Мистериозниот работодавач на ангелите го има гласот на Џон Форсит кој е најпознат по неговата улога во серијата „Династија“ (Dynasty).

5. Грдиот гол маж, „Пријатели“ (Friends)

(5)12-poznati-likovi-od-seriite-i-filmovite-chii-lica-ostanaa-skrieni-kafepauza.mk

Грдиот гол маж кој живееше спроти Моника и Рејчел беше постојана мета на шега на групата пријатели. Низ неколкуте сезони тој беше нарекуван „Грдиот гол маж“, „Слаткиот гол маж“ и „Неатрактивниот гол маж“. Тој дури имаше и среќен крај со гола жена.

6. Госпоѓа Колумбо, „Колумбо“ (Columbo)

(6)12-poznati-likovi-od-seriite-i-filmovite-chii-lica-ostanaa-skrieni-kafepauza.mk

Според дијалогот на нејзиниот сопруг, можеме само да си ја замислуваме оваа жена. Писателите не ја направиле дел од сцената. Но, таа изгледа како добра и љубопитна личност.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар