11 знаци кои покажуваат дека стареете

6. Можете да се повредите и додека седите на стол

11 знаци кои покажуваат дека стареете

7. Кога ја гледате огромната куќа во „Сам дома“ (Home Alone), си помислувате колку ѝ е висока хипотеката

11 знаци кои покажуваат дека стареете

8. Луѓето што ги познавате почнуваат да имаат планирани деца

11 знаци кои покажуваат дека стареете

9. Самите одлучувате да чистите по дома, а понекогаш ја прескокнувате и работата за тоа

11 знаци кои покажуваат дека стареете

10. Сите ваши повреди се поради спиење во чудна положба

11 знаци кои покажуваат дека стареете

11. Имате омилен супермаркет

11 знаци кои покажуваат дека стареете

Се препознавте во некоја од илустрациите?

Погледнете ги и овие смешни илустрации кои покажуваат како се менува животот на мажот после брак.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар