11 работи што само љубителите на црвено вино ќе ги разберат

11 работи што само љубителите на црвено вино ќе ги разберат

Со доаѓањето на топлите летни денови црвеното вино полека се заменува со бело. Се верува дека црвеното е потешко, па затоа посоодветно е да се пие во зимскиот период, а белото како полесно и освежително совршено одговара за месеците со високи температури. Љубителите на црвеното вино не би се согласиле! Не постои вистинско време и место за пиење на овој алкохолен пијалак, бидејќи тој е секогаш вистинскиот избор. Ова се 11-те работи што ќе ги разберат само луѓето кои претпочитаат црвено вино без оглед на годишната сезона…

11 работи што само љубителите на црвено вино ќе ги разберат

1. Навистина е тешко кога се обидувате да импресионирате некого и одеднаш ќе истурите црвено вино на вашиот бел фустан или кошула. Но, сепак успевате да го задржите достоинството, бидејќи љубовта кон црвеното е непобедлива.

2. Вашите омилени чоколадни десерти имаат многу подобар вкус во комбинација со чаша црвено вино.

3. Без оглед на ситуацијата, чашата црвено вино во рака секогаш прави да изгледате поелегантно и софистицирано.

4. Чашата црвено вино пред спиење секогаш ви помага да потонете во длабок и мирен сон подобро од кој било друг пијалак.

5. Црвеното вино е единствениот алкохол што може да го подобри вашиот сексуален живот.

6. Има нешто посебно во моментот кога читате книга и пиете црвено вино истовремено.

7. Сликите со чаша црвено вино на Инстаграм се поинтересни од сликите со шолја кафе.

8. Почнувате да се зближувате со родителите на поинаков начин кога ќе покажете љубов кон црвеното вино на семејните ручеци и вечери.

9. Научно докажано е дека љубителите на црвеното вино се поопуштени од љубителите на белото.

10. Не е хумано да јадете пилешко, црвено месо или даска сирење без чаша црвено вино.

11. Одморите и ладните месеци се многу попријатни кога имате чаша црвено вино во рака.

Во продолжение дознајте и какви се жените кои пијат црвено вино и какви се оние кои пијат бело вино.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар