10 знаци дека имате вистински пријатели

10 знаци дека имате вистински пријатели

Сите имаме пријатели и колеги со кои излегуваме за време на викенди или некогаш ќе се сретнеме на кафе муабет. Но, ако сме доволно среќни, имаме и тесен круг на вистински пријатели со кои можеме да споделиме речиси сè за себе и кои ни го исполнуваат животот. Без нив нашите животи би биле драстично поинакви.

10 знаци дека имате вистински пријатели

1. Се чувствувате сосема опуштени во нивно друштво

10 знаци дека имате вистински пријатели

2. Имате целосна доверба во нив и можете да им се доверите за што било

10 знаци дека имате вистински пријатели

3. Можете да комуницирате телепатски

10 знаци дека имате вистински пријатели

4. Речиси сè правите заедно и во ниеден важен животен момент не сте одделени

10 знаци дека имате вистински пријатели

5. Го делите кругот на личности на оние кои не ви се допаѓаат и оние кои ги сакате

10 знаци дека имате вистински пријатели

6. Тие се покрај вас без оглед на сè

10 знаци дека имате вистински пријатели

7. Би направиле навистина чудни, откачени и неприфатливи работи за вас, но и вие за нив

10 знаци дека имате вистински пријатели

8. Заедно ги имате најоткачените спомени

10 знаци дека имате вистински пријатели

9. Некогаш не можете да ги поднесете нивните навики, но не можете ни да живеете без нив

10 знаци дека имате вистински пријатели

10. Знаат да ви ги дадат најдобрите совети, дури и ако во моментот не ги сфаќате

10 знаци дека имате вистински пријатели


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар