10-те најатрактивни мажи за 2018-та според луѓето ширум светот

10-те најатрактивни мажи за 2018-та според луѓето ширум светот

На Интернет можете да најдете листа со 100-те најатрактивни мажи за 2018-та година. Листата е навистина објективна – кандидатите се предложени од корисниците на социјалните мрежи, а не од посебно жири. Секој предлагал кандидат, а потоа гласал. Во продолжение погледнете кои мажи се нашле помеѓу првите 10.

1. Мајкл Б. Џордан (актер)

10-те најатрактивни мажи за 2018-та според луѓето ширум светот

Мајкл се прослави со неговата улога во филмот „Крид“ (Creed). За улогата на боксерот, тој цела година тренирал секојдневно и следел строг режим на исхрана. Парите што ги заработил ги потрошил на голема куќа во која живее со неговите родители.

2. Чагатај Улусој (модел и актер)

10-те најатрактивни мажи за 2018-та според луѓето ширум светот

Родителите на овој актер потекнуваат од Бугарија и Босна. Ова го објаснува неговиот необичен изглед. На училиште професионално играл кошарка, но неговите пријатели му предложиле да почне да посетува часови по глума. Денес тој е еден од најпопуларните актери во Турција.

3. Хенри Кавил (актер)

10-те најатрактивни мажи за 2018-та според луѓето ширум светот

Хенри се смета за еден од најнесреќните актери во Холивуд бидејќи неговите улоги секогаш му биле доделувани на некој друг. Но кога тој ја доби улогата на Бетмен, неговата репутација се промени преку ноќ. Покрај тоа што е одличен актер, Хенри е активист за правата на животните и зборува 4 јазици.

4. Вилијам Леви (актер)

10-те најатрактивни мажи за 2018-та според луѓето ширум светот

Вилијам неколкупати се нашол на вакви листи, а овој пат тој е меѓу првите 10. Овој имигрант од Колумбија се прославил со помош на бејзболот. На почетокот добил стипендија и успеал да заштеди доволно пари за часови по глума. Се прослави откако беше дел од „Танц со ѕвездите“ (Dancing With the Stars).

5. Тони Махвуд

10-те најатрактивни мажи за 2018-та според луѓето ширум светот

Тони е Германец со потекло од Сирија. Тој не е интересен само поради неговиот изглед – започнал како талентиран фотограф и артист кој ги објавувал неговите дела на социјалните мрежи и привлекол многу внимание. Денес со Тони соработуваат многу светски брендови, а неговиот Инстаграм профил има над 3,5 милиони следбеници.

6. Марлон Тексеира (модел)

10-те најатрактивни мажи за 2018-та според луѓето ширум светот

Бразилскиот модел самиот се нарекува мрзливо момче кое најмногу го сака сурфањето. Кога имал само 16 години, баба му го запознала со пријател кој имал модна агенција, па тинејџерот бил одбран за една модна ревија. 10 години подоцна, во 2008-ма, тој за прв пат се појави на модно шоу во Париз.

7. Макси Иглесијас (актер)

10-те најатрактивни мажи за 2018-та според луѓето ширум светот

Пред да стане познат актер, Макси бил диџеј и добивал мали улоги во филмови. Стана навистина познат откако добил улога во филмот „Физика или хемија“ (Fisica o Quimica). Тој изјавил дека животна желба му е да се појави во филм со неговиот идол Хавиер Бардем.

8. Џејми Дорнан (актер)

10-те најатрактивни мажи за 2018-та според луѓето ширум светот

Џејми им е познат на сите по неговата улога во „Педесет нијанси сиво“ (Fifty Shades of Grey). Навистина му се допаднала брадата од улогата, па решил да ја задржи и во приватниот живот.

9. Зејн Малик (пејач)

10-те најатрактивни мажи за 2018-та според луѓето ширум светот

Зејн е момче чии родители потекнуваат од Пакистан и како мал сакал бит-бокс и рап. На 17 години, мајка му го пријавила на аудиција за Икс-фактор и ова била пресвртна точка за неговата музичка кариера. Прво беше дел од бендот One Direction, а сега изведува ако соло артист.

10. Ким Техјунг (пејач)

10-те најатрактивни мажи за 2018-та според луѓето ширум светот

Првото место му припаѓа на пејачот од Јужна Кореја со ангелско лице. Тој сака да се шегува на сцената и никогаш не ги крие неговите емоции. Можеби токму поради ова има толку многу фанови ширум светот.

Па, дали се согласувате со изборот на мнозинството, или би додале уште некој на листата?

Погледнете и кои се најгламурозните венчавки што ја обележаа 2018-та година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар