10 методи кои ќе ви помогнат да го отворите автомобилот ако сте ги заклучиле клучевите внатре

10 методи кои ќе ви помогнат да го отворите автомобилот ако сте ги заклучиле клучевите внатре

Ако ви се има случено да ви се заклучи автомобилот со клучевите внатре сигурно ви е познат стресот кој доаѓа со обидите да ја отворите вратата. Па како да го отворите вашиот автомобил без клуч? Овие методи ќе ви помогнат во ова.

1. Топче за тенис

(1)10-metodi-koi-kje-vi-pomognat-da-go-otkluchite-avtomobilot-ako-ste-gi-zakluchile-kluchevite-vnatre-kafepauza.mk

Изгледа чудно, но многумина тврдат дека работи. Направете дупче на топчето, и поставете го врз бравата, а потоа притиснете. Воздухот кој ќе излезе од топчето би требало да го отклучи автомобилот.

2. Врвка

(2)10-metodi-koi-kje-vi-pomognat-da-go-otkluchite-avtomobilot-ako-ste-gi-zakluchile-kluchevite-vnatre-kafepauza.mk

За овој метод ќе ви биде потребно повеќе време, но тоа не значи дека не е невозможно. Направете јамка со врвката и нежно протнете ја низ вратата. Ставете ја јамката на клучалката и потегнете нагоре за да се отклучи.

3. Закачалка

(3)10-metodi-koi-kje-vi-pomognat-da-go-otkluchite-avtomobilot-ako-ste-gi-zakluchile-kluchevite-vnatre-kafepauza.mk

Овој метод ќе работи само со хоризонтални брави. „Растурете“ метална закачалка, направете кука и протнете ја низ вратата. Ставете ја куката околу клучалката и повлечете.

4. Прачка и шрафцигер

(4)10-metodi-koi-kje-vi-pomognat-da-go-otkluchite-avtomobilot-ako-ste-gi-zakluchile-kluchevite-vnatre-kafepauza.mk

Важно е да бидете внимателни со овој метод бидејќи шрафцигерот лесно може да го оштети ентериерот и екстериерот на вашиот автомобил. Принципот е сличен – направете малку простор со шрафцигерот, и поместете ја клучалката со прачката.

5. Шпатула

(5)10-metodi-koi-kje-vi-pomognat-da-go-otkluchite-avtomobilot-ako-ste-gi-zakluchile-kluchevite-vnatre-kafepauza.mk

Направете простор со прачка и вметнете ја шпатулата за да можете да ја помрднете клучалката.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар