10 генијални трикови што сè уште не му се познати на Интернетот

Благодарение на Интернетот, ние знаеме илјадници трикови и тајни кои го олеснуваат нашиот живот и го прават позабавен. Сепак, постојат и трикови кои не можете да ги најдете на Интернет. Во продолжение ви претставуваме 10 такви трикови кои се едноставни, но генијални.

1. Ставете вреќа во кутијата за мачката, а потоа наполнете ја со песок и чистењето ќе биде многу полесно

2. Ако немате фластер во моментот, исечете парче од хигиенска влошка и залепете го на вашите чевли

3. За пријатен мирис во тоалетот, додајте неколку капки од вашето омилено есенцијално масло во внатрешниот дел на тоалетната хартија

4. За свеж мирис за време на чистењето со правосмукалка, ставете малку прашок за перење во ќесата за ѓубре

5. Рецепт за универзален сос: Измешајте сол, црвен пипер, бибер и кари. Овој сос оди со сè!

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар