Ќе добијам ли бакнеж ако заврне снег?

Ќе добијам ли бакнеж ако заврне снег?

Оние кои живеат или биле во Аризона во САД, знаат дека појавата на снег тука е многу ретка. Но, тоа не го спречи Јутјуб-шегаџијата Стјуарт Еџ и неговите пријатели да го посетат државниот универзитет во Аризона и да ги предизвикаат случајните минувачи да ги бакнат, доколку падне снег.

Со цел да ја донесат божиќната магија во државата, овие мајтапчии со помош на вештачки снег и бела имела, се обидуваат да ги натераат луѓето да ги бакнат в уста. Погледнете ги во видеото нивните интересни реакции и симпатични насмевки од срце.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар