Топ 5 содржини за изминатата недела (4.4.-10.4)

Изборот вие го правите. Вашите кликови се бројат. Па, еве што одлучивте…Топ 5 содржини за изминатата недела (4.4.-10.4)

1. 35 нешта од кои вреди да се откажете во животот

Кога човекот престанува да трага по погрешните работи во животот, им дава шанса на добрите да се појават. Запомнете, грешките нè прават луѓе, неуспесите ни помагаат да созрееме, надежта ни дава кураж да продолжиме, а љубовта причина да живееме. Продолжете да учите, љубите и да уживате живеејќи. Никогаш не откажувајте се од себеси, но затоа…
.

2. Астрологијата и среќата во животот

Некои велат дека среќата е нешто со кое треба да си роден, други велат дека среќата мора сам да си ја создадеш. Трети пак, велат дека ќе бидете среќни само доколку силно верувате во тоа. Од помош во патот кон откривање на вистинскиот одговор може да ви биде и астрологијата, која ви открива кои активности може да ви овозможат среќата да тропне на вашата врата.
.

3. Новите шишиња на „Smirnoff“ во овошна обвивка

За да ја лансираат новата формула на светски популарната вотка „Smirnoff“, која е инспирирана од бразилскиот пијалак Кајпирошка, компанијата побарала од агенција за дизајн „JWT“ да им креира креативна обвивка за шишињата.
.

4. 50 работи кои сите треба да знаат да ги направат

Самоувереноста е основниот клуч за живеење здрав и продуктивен живот. За да знаете да се справите во секоја ситуација треба да имате познавања од сите области од живеењето. Еве листа на 50 работи кои треба да знаете да ги правите. Никогаш не се знае кога ќе ви затреба да запалите оган, нели?
.

5. 7 мали нешта за покажување голема љубов

Малите нешта секогаш оставаат голем впечаток. Ова особено важи за врските, во кои најмалите гестови можат да покажат големо внимание и искрена љубов. Ова е листа на неколку мали, но значајни нешта кои можете да и ги „подарите“ на партнерката правејќи таа да се чувствува посебно.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар