Топ 5 содржини за изминатата недела (28.3-3.4)

Најдоброто од Кафе пауза за изминатата недела. Направете си кафе и додека го пиете, надокнадете за пропуштеното.Топ 5 содржини за изминатата недела (28.3-3.4)

1. Астрологијата и стилот на облекување

Секоја личност има различен стил на облекување, кој ја одвојува и разликува од останатите луѓе. Прочитајте што велат планетите за стилот на облекување на вашиот хороскопски знак.
.

2. 7 мали нешта за покажување голема љубов

Малите нешта секогаш оставаат голем впечаток. Ова особено важи за врските, во кои најмалите гестови можат да покажат големо внимание и искрена љубов. Ова е листа на неколку мали, но значајни нешта кои можете да и ги „подарите“ на партнерката правејќи таа да се чувствува посебно.
.

3. Бесценети цитати за животот

Тешко е да се живее според правила. Некако полесно е да се создаваат, отколку да се почитуваат. Но, некои паметни луѓе, кажале некои мисли, кои, ако ништо друго, барем не инспирираат да искористуваме повеќе од животот и не потсетуваат на неговите вистински вредности. Одбравме 13 кои нам ни се допаднаа, но вие слободно споделете ги вашите животни мота преку коментари.
.

4. Освежете го вашиот изглед и стил

Пролета е најдоброто годишно време за промена на вашиот изглед и стил. Тоа не значи дека од корен треба да го промените вашиот целосен изглед. Едноставно, мали промени на секого би му биле добредојдени. Постојат многу интересни мали нешта кои можат да се променат, а со нив изненадувачки, многу да се освежите. Ова се неколку ситни совети кои можат да имаат големо влијание врз вас и вашиот стил.
.

5. 6 начини да јадете како спортист

Храната, после вежбањето е многу важна за спортистите. Прочитајте ги тајните во нивната исхрана и почнете да ги практикувате.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар