Топ 5 содржини за изминатата недела (17.01-23.01)

Еве што најмногу читавте во текот на изминатава недела:Топ 5 содржини за изминатата недела (17.01-23.01)

1. Астрологијата и неверството

Вашиот партнер е надвор од градот извесен период, а вам почнаа да ви се раѓаат чувства за некој/а друг/а. Како ќе постапите? Секој хороскопски знак има различен став кога станува збор за верноста и за начинот на кој се справува со искушенијата кои можат да го одведат во погрешен правец.
.

2. Интересни факти за „Како ја запознав мајка ви

Како ја запознав мајка ви“ (How I Met Your Mother) е мега популарна ТВ серија која не може да не ве расположи, насмее до солзи и да ви го направи денот поубав. Сценариото е фантастичен склоп од едноставен но, уникатен и ултра смешен пристап кон секојдневните (но и оние поретките) ситуации во животот.
.

3. 10 модни совети од Коко Шанел
.

„Модата избледува, само стилот останува ист.“

Ова се зборови на легендарната дизајнерка Коко Шанел. Таа почина во 1971, но правилата кои ги воведе во модата и во животот воопшто, се безвремени. Таа веруваше дека убавината е во едноставноста. Тоа значи дека маиците, фармерките и хеланките кои обожаваме да ги носиме денес не може да се споредуваат со беспрекорната елеганција на стилот на Шанел кој никогаш нема да избледи.
.

4. 10 љубовни предвидувања за 2011

Да бидеме реални. Она што е тука пред нас сега, може многу лесно да го снема утре, исто како што онаму каде што не постоело ништо, може да се роди нова љубов. Работите се менуваат за сите и љубовта никогаш не треба да се сфаќа здраво за готово. Влезете малку поподготвено на полето на љубовта во 2011. Да видиме што предвидуваат експертите за љубовта оваа година.
.

5. Mont Saint Michel – град среде море

„Ремек дело на природата, што стои помеѓу земјата и небото, меѓу континент и океан, каде што плимата и осеката се менуваат толку брзо како галопирачки коњ” – вака Виктор Иго го опиша овој извонреден град со восхитувачка римска архитектура. Mont Saint Michel (Планината на Св. Михаил) е мало гратче кое се наоѓа на карпест остров на 1 км од северниот брег на Франција, во устието на реката Couesnon во регионот Долна Нормандија.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар