Топ 5 содржини за изминатата недела (15.11-21.11)

Погледнете ја листата на најактуелните топ 5 постови од изминативе 7 дена:

Топ 5 содржини за изминатата недела (15.11-21.11)

1. Специфични податоци кои ќе ве изненадат

  • Џорџ Вашингтон одгледувал марихуана во неговиот двор.

.

2. Што зборува вашата омилена боја за вас?

Повеќето од нас си имаат своја омилена боја. Без разлика дали причината е заради начинот на кој сината ви ги истакнува очите или како зелената ви влијае смирувачки, бојата што ја преферирате зборува за вашата личност. Истовремено, според преферираната боја на вашиот партнер, можете да одредите некои карактеристики за него.
.

3. Работи што ги прави една љубовна двојка

Вие двајца се сакате, меѓусебно се поддржувате, луѓето ве препознаваат како љубовна двојка, сродни души сте… Но, има некои работи кои (не)свесно ги правите како љубовна двојка кои се непријатни за другите луѓе околу вас.
.

4. Што кажува ТВ серијата за вас?

Отсекогаш си мислевме дека ТВ сериите што ги гледаат нашите пријатели, потајно ги откриваат нивните карактерни особини. Сега, тоа е дури и докажано дека е точно. Маркетинг компанијата Mindset Media спроведе една студија која ги идентификува особините на еден човек во зависност од тоа која ТВ серија ја гледа. Сакате да дознаете што кажува за вас ТВ серијата која вие ја гледате? Прочитајте подолу.
.

5. 10 модни правила кои НЕ треба да ги прекршите

Додека повеќето модни правила се досадни и премногу стари за да бидат почитувани, неколку од нив го положиле тестот на времето. Се фокусираме на неколку од тие „не-кршливи“ правила кои треба да ги знае секој од нас кој сака да изгледа и да се чувствува добро.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар