Топ 5 содржини за изминатата недела (10.01-16.01)

Еве на што најмногу кликавте во текот на изминатава недела:Топ 5 содржини за изминатата недела (10.01-16.01)

1. 10 љубовни предвидувања за 2011

Да бидеме реални. Она што е тука пред нас сега, може многу лесно да го снема утре, исто како што онаму каде што не постоело ништо, може да се роди нова љубов. Работите се менуваат за сите и љубовта никогаш не треба да се сфаќа здраво за готово. Влезете малку поподготвено на полето на љубовта во 2011. Да видиме што предвидуваат експертите за љубовта оваа година.
.

2. Најсекси песни на сите времиња

Зборот „секси“ е релативен поим: за некого тоа е нежно и деликатно, за некого валкано и грубо. Како и да е, овие песни се вонвременски и избрани за најсекси песни на сите времиња, според музичкиот веб-сајт „Билборд“.
.

3. 10 модни совети од Коко Шанел
.

„Модата избледува, само стилот останува ист.“

Ова се зборови на легендарната дизајнерка Коко Шанел. Таа почина во 1971, но правилата кои ги воведе во модата и во животот воопшто, се безвремени. Таа веруваше дека убавината е во едноставноста. Тоа значи дека маиците, фармерките и хеланките кои обожаваме да ги носиме денес не може да се споредуваат со беспрекорната елеганција на стилот на Шанел кој никогаш нема да избледи.
.

4. Три точки

Старите велат: „Колку си посеал, толку ќе си ожнееш.“ Имаат право. Не постојат златни лажички. Жал ми е за оние кои не се трудат. Нема секогаш некој да им ја работи работата. Ќе паднат и тие. Фрустрира понекогаш, знаете? Фрустрира фактот дека некој направил помалку, добил повеќе, а ти, ти си се здробил од работа за минимум, за трошка…
.

5. Убави мали лажливки (Pretty Little Liars)

Кога ќе почнете да ја гледате ТВ серијата „Убави мали лажливки“, најверојатно ќе помислите дека станува збор за уште една тинејџерска серија со еден куп љубовни сплетки и интриги, а во центарот на вниманието во училиштето се петте секси другарки. Но, првиот впечаток може да биде погрешен нели? Режисерот на „Озборувачка“ (Gossip Girl) повторно пријатно ќе ве изненади со сосема различен жанр на тинејџерска серија.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар