Тастатура во форма на ретро дактилографска машина

Голем дел од вас сигурно имале некакво искуство со дактилографска машина и за жал денес никој од нас нема корист од неа. Компјутерите и таблетите ни овозможуваат да ги запишеме нашите мисли дигитално и во многу брзо време. Но, на оние кои се носталгични за минатото, новата „Qwerkywriter“ тастатура ќе им го освои срцето. Таа изгледа како ретро машина за куцање која ги има сите предности на денешната технологија. Погледнете…

Тастатура во форма на ретро дактилографска машина
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар