Едноставен и забавен начин да научите кинески јазик

Едноставен и забавен начин да научите кинески јазик

Кинескиот јазик е еден од најтешките во светот. Поттикнат од овој факт, професорот по кинески Шао Лан, кој сега живее во Лондон, го креирал веб-сајтот Chineasy со идеја да го поедностави изучувањето на овој јазик преку лесни и забавни илустрации.

Едноставен и забавен начин да научите кинески јазик

Личност


„Кога почнав да ги учам кинески, моите деца кои се родени во Англија, сфатив колку се тешки кинеските симболи за човек кому мајчин му е англискиот јазик. Тоа беше тортура за моите деца. Така потрошив многу години барајќи забавен и лесен начин за да ги научам да читаат кинески. После години истражување, сфатив дека ниеден метод не е доволно ефикасен. Така го направив она што би го направил и секој друг претприемач, создадов свој метод за изучување кинески: Chineasy. И знаете што. Успеав.“

Едноставен и забавен начин да научите кинески јазик

Уста

Без разлика дали имате желба да учите кинески или пак можеби сакате да научите само неколку збора, овие паметни и забавни илустрации ќе ви помогнат да дојдете поблиску до целта.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар