Летна плејлиста: „Макарена“ и други хитови од 90-тите

Ако сѐ уште не знаете каква музика да слушате ова лето, можеби треба да се потсетите на песните кои беа хитови во 90-тите.

9 нешта за коишто сите девојки од 90-тите пишуваа во своите дневници

Вашиот прв дневник сигурно бил преполн со тајни и мисли што сте сакале да си ги чувате за себе (сите знаеме дека читањето туѓ дневник е најстрого забрането).

Какво беше пријателството помеѓу најдобрите другарки во 90-тите, а какво е денес?

Не би биле она што сме без нашите најдобри пријателки и работите не би биле исти без разлика дали станува збор за 90-тите или за денешно време и покрај тоа што работите се смениле по малку...

Бјути трендови од 90-тите кои се вратија во полн ек

Ја започнавме декадата со гранџ стил, а ја завршивме со обожавање на поп музиката и сето она што доаѓа со неа. Што е следно?

Како се користеа телефоните во 90-тите, а како се користат денес?

Денес децата имаат мобилни телефони уште на возраст од 6-7 години, но вие сигурно се сеќавате на вашиот прв мобилен телефон кој веројатно бил од марката Нокиа и сте можеле да скршите глава со него.

Филмски јунакињи од 90-тите кои сите девојки ги сакаа

Без разлика на сè, неоспорен е фактот дека 90-тите ги одбележаа одлични филмски хитови, но и филмски јунакињи кои им станаа миленички на сите девојки во светот.

Листа на најдобрите 20 песни од деведесеттите

Деведесеттите и не беа толку далеку. Се сеќавате ли на најголемите хитови? Дозволете ни да ви ја освежиме меморијата со најслушаните песни од тогаш.
Датум: 08 мај 2015

9 причини зошто растењето со цртаните филмови од 90-тите години ве направило подобра личност денес

Нашата цел беше да го направиме светот подобар и токму на тоа нè инспирираа ликовите од цртаните!

Носталгија за 90-тите: Најсекси мажи од деценијата

Ако сте и вие дете на деведесеттите, веруваме дека оваа листа на најсекси мажи ќе ви донесе уште убави спомени од деценијата која нѐ дефинираше.
Датум: 23 окт 2014
, Автор:

5 трендови од 90-тите кои повторно се враќаат во мода

Модата од 90-тите е еден интересен период од кој моментално сите дизајнери црпат инспирација.
Датум: 11 јун 2014
, Автор: