Симнете ги најдобрите апликации од 2016-та година, што ќе ви ја направат 2017-та уште подобра

Годишната листа за најдобрите апликации е веќе готова, па доколку сѐ уште ги немате овие на вашиот телефон, тогаш со сигурност треба да направите место за нив.

Нумерологијата открива: Зошто 2016-та беше најлоша година?

Доколку го расчлените бројот 2016 во нумерологијата, ќе го добиете бројот 9, што значи дека оваа година нумеролозите ја нарекуваат „Година девет“.

Најдобрите 5 ТВ серии од 2016 година

Речиси невозможно е да се изберат најдобрите ТВ серии, затоа што многу го заслужуваат тој епитет!

Предвидувањата на Нострадамус: 5 застрашувачки настани кои ќе ја обележат 2016 година

Оваа година досега се смета за една од најинтересните години од научен и социолошки аспект.

9-те најголеми трендови за мода и убавина во 2016 година

Сите љубители на шминката и козметиката сакаат да ги следат новите трендови и со нетрпение чекаат да ги испробаат.

Најдобрите дестинации кои треба да ги посетите во 2016-та година

Следуваат 10-те совршени дестинации, избрани како најдобри од преубавите земји низ светот, за семејни авантури, романтични бегства или нешто измеѓу.

„LAYAGE“ – Новиот тренд на бојадисување на косата кој ќе го обожаваме во 2016-та година!

Во 2016-та година главниот тренд во бојадисувањето на косата ќе подразбира нејзино сенчење во природни нијанси!

Подеми и падови, пресврт кога најмалку очекувате: Возбудлива година за луѓето родени во овој знак

Оваа година ќе започне убаво за луѓето родени во знакот на овен, посебно на полето на работа.
Датум: 15 јан 2016

18 книги кои треба да ги прочитате пред да излезат филмовите кои се базирани врз нив

Кога станува збор за книгите кои ќе добијат своја екранизација, 2016 без сомнение ќе биде возбудлива година.
Датум: 08 јан 2016