Џ. К. Роулинг | Кафе пауза

Според Џ. К. Роулинг, „кршењето на правилата“ е можеби клучно за успехот

Познатата авторка имала навистина тежок живот пред да се прослават нејзините книги и научила многу на нејзиниот пат до успехот.

Од каде потекнуваат идеите на Џ. К. Роулинг за серијалот „Хари Потер“?

Авторката Џ. К. Роулинг успеала да создаде нешто навистина магично, но понекогаш и нејзе ѝ е потребна инспирација.

5 секојдневни навики што можете да ги „украдете“ од Џ. К. Роулинг

Сигурно ве интересира како изгледа денот на оваа неверојатна жена, па затоа во продолжение погледнете 5 од нејзините секојдневни навики.

15 инспиративни цитати кои ќе ве уверат дека не треба да се откажувате од вашите цели

Колку пати сте посакале нешто, а потоа сте се откажале бидејќи сте помислиле дека е невозможно да го добиете?

20 мисли од Џ. К. Роулинг кои можат да ви помогнат и во најлошите денови

Доколку поминувате низ лош период, овие цитати можат многу да ви помогнат...