Откријте што зборува за вас вашиот омилен појадок

Верувале или не, она што обожавате да го јадете наутро може многу да каже за вашиот карактер.

Појадок во Париз

Францускиот традиционален појадок е една од многуте причини поради која треба да сте возбудени за вашето патување во градот на светлината.

Ледено кафе со вкус на кајсии

Овошно задоволство надополнето со вкус на кафе...

Најпознатите три коктели

Доколку викендов сакате да го искористите за дружење со пријателите, овие три коктели можат да бидат одличен додаток во вашата забава...

Џус од лубеница

Овој џус може да си го направите секогаш кога ќе ви треба вистинско ладно освежување, а ќе биде огромно изненадување за пријателите и блиските.

Крвавата Мери

Овој коктел е одлично „извинување“ за да пиете и јадете во исто време, и тоа, што ви сака душата.