МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14

Погледнете дел од каталогот на Манго за есен-зима, 2013/14, со моделот Ана Селезвена. Уживајте.
Датум: 01 окт 2013
, Автор:

Тексас јакна: безвременско парче кое морате да го имате

Тексас јакните се класично и безвременско парче облека кое одлично прилега на сите дневни комбинации. Ова неизбежно парче е идеално за овој преоден период помеѓу топлото лето и ладната зима.

Направете шик летен шорц од стари фармерки

Стари фармерки, ножици, скалпел, моливче, кујнска даска за сечкање и машина за перење алишта. Тоа е сè што ви е потребно за да ги направите овие модерни ретро шорцеви, од стар пар фармерки.

Ремек-дела „насликани“ на стар добар син џинс

Шведскиот артист Ијан Бери, познат под уметничкото име Дениму, работи исклучиво со парчиња тексас во разни нијанси на сино и на нив „слика“ пејзажи и луѓе.
Датум: 07 феб 2013
, Автор: