Џими Хендрикс | Кафе пауза

Последните фотографии од славните личности

Кратко време откако биле направени, животот на овие личности се судирал со трагедија. Тие се последните фотографии кои биле направени со славните личности пред да си заминат.
Датум: 17 авг 2014
, Автор:

Рокенрол торти

Музиката е вистинско уживање, па уште и ако ја искомбинирате со вкусно парче торта, ммм... :)
Датум: 26 окт 2012
, Автор:

Фотографии од Вудсток 1969 – најдобриот фестивал на сите времиња

Облачно време, над половина милион посетители, 32 музички групи и изведувачи е дел од атмосферата која го одбележа историскиот фестивал.
Датум: 25 сеп 2012
, Автор:

Цитати од легендарниот Џими Хендрикс

„Толку добро ме имитираа луѓето, што дури и ги копираа моите грешки.“
Датум: 17 јул 2012
, Автор: