џем | Кафе пауза

Џем од круши со шампањ: Магична есенска комбинација

Зарем не звучи привлечно оваа неодолива комбинација? Ова е новиот џем што ќе заземе почесно место во вашата кујна.

Необична зимница – џем од сланина!

Каде е напишано дека џемот мора да се прави единствено и исклучиво од овошје?

Време е за блага зимница: Направете здрав чиа џем за само 5 минути

Време е сами да направите џем кој совршено ќе се вклопи во вашата здрава исхрана.

Без шеќер и конзерванси: Најлесниот рецепт за домашен џем од јагоди

Сезоната на јагодите е веќе тука, а овие црвени овошки се неодоливи и кога се во форма на џем.

По рецептот на нашите баби: Ванилици со џем од дуња

Вкусен десерт за секоја празнична трпеза.

7 начини да ги сочувате јагодите откако ќе им помине сезоната

Доколку сакате да имате јагоди долго по завршувањето на нивната сезона, тогаш погледнете ги следниве неколку стари и нови методи за конзервирање...

Вкусен клуб сендвич со путер од кикирики, џем и банана

Превкусен појадок за совршен почеток на денот...

Чоколадни срца

Кој би можел да им одолее на вкусни чоколадни срца со џем од вишни?

Игра на неделата: Печен си

Динамична игра во која едно парче леб бега од чудовиште, прескокнува дупки и во неговото патешествие собира џем и путер од кикирики сè со цел да на крај да влезе во тостерот и да се претвори во тост.