Неверојатна винтиџ преработка на песната „Radioactive“ која нема да можете да ја извадите од глава

„PostmodernJukebox“ се познати по своите винтиџ преработки, но овој пат можеме да кажеме дека тие целосно се надминаа.

Македонски хип хоп зачинет со примеси на блуз, џез и алтернативен рок

Групата „Скопски метеж“ неодамна го објави својот прв видезапис за песната Духот на градот заедно со Тања Б.
Датум: 29 ное 2013
, Автор:

Книга: „На пат“ – Џек Керуак

Феноменална новела на Џек Керуак за едно необично патешествие, за луѓето со нескротлива енергија и боемски живот каков што можат да имаат само писателите.

Дали ги проценуваме луѓето според музиката која ја слушаат?

Што слушаш – тоа и си! Многумина млади својот идентитет го градат врз основа на музиката која ја слушаат, токму затоа на другите луѓе музиката може многу да им открие за вас.

Заз – пејачка поради која ќе посакате да го научите францускиот јазик

Заз е вистинско откровение на музичката сцена, која ќе сакате да ја слушате со часови иако можеби не знаете ни еден француски збор.
Датум: 13 мар 2012
, Автор:

Незаборавна роденденска честитка од баба и дедо Нелсон

Заборавете на обичната и досадна роденденска честитка. Кога баба Маргарет и дедо Боб му посакуваат роденден на својот внук, тие тоа го прават со стил.
Датум: 25 феб 2012
, Автор: