Луксузно капење во романтично џакузи за двајца

Капењето во оваа када не само што овозможува пријатен, релаксирачки разговор со вашиот партнер, туку и прави да се чувствувате како да сте на заеднички третман во спа-центар.

Романтичен хотел во Парга кој ќе ги разбуди вашите сетила

Вгнезден покрај плажа, крај кристално чистите сини води на Јонското Море и обиколен со маслинови и цитрусни дрва во заливот Лихнос, „Lichnos Beach“ е фантастичен хотел со 4 ѕвезди во Грција.

Прекрасна куќа на Хаваите

Можеби на прв поглед оваа резиденција ќе ви личи на огромно одморалиште, но сепак станува збор за прекрасен приватен имот сместен веднаш покрај крајбрежјето.

Двор кој секој би го посакал

Овој многу модерен двор е дело на холандското студио „Centric Design Group“, кои се погрижиле сопствениците безгрижно да уживаат во своето фантастично катче за опуштање.

Хотел во кој постанувате дел од морскиот свет

Покрај гламурот којшто го нуди ентериерот, оваа јахта нуди и едно навистина егзотично подводно искуство на морскиот свет, кој можете да го гледате од долниот кружен стаклен дел за набљудување.

Прекрасна вила на швајцарските Алпи

За оние кои се љубители на планините и снегот, оваа прекрасна вила сместена на швајцарските Алпи ќе претставува вистински рај за очи...

Романтична куќичка на дрво со џакузи

Дали како деца сте копнееле да имате ваша лична куќичка на дрво, која би претставувала ваше лично скривалиште и интимен простор во кој никој нема да ве вознемирува?

Спа-центар сместен во планинските убавини на Канада

Спа-центарот „La Source“ е перфектно место за опуштање на душата и телото и бегање од градските гужви.

Јахтата на Стивен Спилберг од 200 милиони долари

Изградена е од холандската фирма „Oceanco“ според спецификациите порачани од Стивен. Опремена е со софистициран ентериер изработен од ореово, тиково и розово дрво.