Њујорк | Кафе пауза - Part 3

Кафуле во Њујорк – рај за љубителите на мачки

Кет Кафе (Cat Café) во Њујорк е првото кафуле во светот каде што љубителите на мачки можат да седнат за да каснат некое печиво, да се напијат кафе и истовремено да се дружат со бездомните мачки.

Пораките на малите кутри изгубени предмети

Дали некогаш сте се запрашале каде се малите објекти кои сте ги изгубиле и што прават тие во овој момент?

Раздвижениот Њујорк погледнат низ очила

Секој кој барем некогаш почувствувал како му се замаглува пред очите, ќе сака да погледне низ чистите стакла на очилата за да го види Њујорк во движење.
Датум: 12 фев 2014
, Автор:

Магични фотографии од Централ парк под снежна покривка

„Беше магично таму, јас очекував да има прекрасни пејзажи, но она што го видов едноставно ме воодушеви.“ - Дина Литовски

7 причини да го посетите Њујорк додека сте млади

Њујорк е град полн со живот, шанси и многу историја. Постојат безброј причини зошто да го посетите додека сте млади. Еве некои од нив.

Њујоршка диета: Уживај во секаква храна и топи килограми

Ова е моментално најздравата и најпопуларната диета, која ја држат голем број девојки, бидејќи во неа нема забрани и што е најважно, нема гладување.

Хорор кавга во едно њујоршко кафуле

Девојката којашто си го пиела кафето на нејзината маса, збеснала откако едно момче ѝ го истурило врз нејзиниот лаптоп. Продолжението на кавгата се претворa во надреална хорор приказна која морате да ја погледнете со сопствени очи.

Мал стан во Њујорк кој се преобразува во многу соби

Живеењето во Њујорк може да биде многу тешко доколку не можете да си дозволите поголем простор за вашиот дом.

Пентхаус од 50 милиони американски долари со совршен поглед кон цел Њујорк

Сензационалниот станбен облакодер „One Madison“ пред два дена почна да ги продава своите станови, а помеѓу нив се најде и луксузниот пентхаус вреден 50 милиони американски долари.

Њујорк во минатото и во сегашноста

Њујорк постојано се развива и расте, па навистина е тешко да се документира секоја промена која ја претрпел градот во последниов век.

Филм: Уништен град (Broken City)

Политички амбиции, корупција, неверство, убиство, местенки…

Кога Менхетн би се наоѓал во Големиот Кањон

Неверојатна комбинација од целосна празнина до целосна густина во фотографиите на Гас Петро.