љубовници | Кафе пауза

Ако ја имате оваа крвна група, вие сте меѓу најдобрите љубовници во светот!

Тие обожаваат да бидат активни, оптимистични и да пробуваат нови работи!

Кои холивудски ѕвезди се сметаат за најлоши љубовници?

„За време на сексот со Кети размислував за многу други жени бидејќи таа делуваше многу незаинтересирано.“

Тест на личноста: Одберете овошје и дознајте какви љубовници сте!

Сѐ што треба да направите е да одберете едно овошје и ќе дознаете какви љубовници сте и каков љубовен партнер ви одговара.

Приватен детектив открива: Кои се најлудите места каде што се кријат љубовниците?

Во минатото, повеќето луѓе ги изневерувале своите брачни другари во хотелските соби и автомобилите, но тоа се променило со текот на времето.

10 типови луѓе кои веројатно ќе ве изневерат

Дали вашата девојка е русокоса? Дали вашето момче е зависно од Твитер? Дали навистина полни 29 години?
Датум: 17 дек 2015

Најдоброто од двата света: Што сакаат мажите од нивните сопруги, а што од љубовниците?

Кога зборуваме за сексуални афинитети не е исто она што го сакаат слободните мажи во потрага по постојана партнерка и она по што копнеат зафатените мажи.

10 причини зошто Раковите се најдобрите љубовници во Зодијакот

Раковите, кои се родени помеѓу 22 јуни и 22 јули, се често емоционални, емпатични, сензитивни, активни, интуитивни, имагинативни и лојални.

10 причини поради кои најмногу ќе зажалите доколку сте љубовница или љубовник

Почетната страст и возбудата често се претвораат во разочарување, затоа што ваквиот однос се темели на криење и лаги. На заљубените им се зголемуваат очекувањата од партнерот, но и фрустрациите.

12 чевли за 12 бивши љубовници

Оваа колекција женски чевли е инспирирана од личните минати љубовни врски на еден дизајнер. Секој чевел има свој уникатен дизајн, кој опишува одредена жена од неговото минато.

Љубовници или партнери од навика?

Понекогаш е навистина тешко да останете поврзани. Со текот на времето многу парови престануваат да му даваат приоритет на времето поминато заедно и од љубовници полека стануваат партнери од навика.
Датум: 31 авг 2012

Астрологијата и сексуалната енергија

Каква е вашата сексуална природа? Сакате луд и незаборавен секс или нежни допири и романтики? Дознајте што велат ѕвездите за вашата сексуална енергија.
Датум: 30 окт 2011
, Автор:
12