6 карактеристики што ги поседуваат само најдобрите љубовници

Покрај вештините во креветот, за оваа особина се потребни и ментална посветеност и интелигенција.

Сакате да знаете какви љубовници сте? Астрологијата може да ви даде совршен одговор!

Дали сте страстен Овен, традиционален Бик или емотивен Рак?

5 причини зошто сирењето го топи вашето срце повеќе од вашите љубени

Националниот ден на вљубениците во сирењето е легитимно признат ден. Исто како Свети Валентин, поточно Денот на вљубените. Коинциденција?
Датум: 22 јан 2016

Тест: Соберете ги бројките од самогласките во неговото име и дознајте каков љубовник е

Сè што треба да направите е да ги соберете бројките од самогласките во неговото име и брзо ќе откриете каков љубовник имате покрај себе.

Лош љубовник: Што треба да направите за да стане подобар помеѓу чаршафите?

Некои мажи се раѓаат како добри љубовници, но секој може да го научи она што не го знае и да стане сосема солиден дури и во она за што нема некој посебен талент...

10 причини поради кои најмногу ќе зажалите доколку сте љубовница или љубовник

Почетната страст и возбудата често се претвораат во разочарување, затоа што ваквиот однос се темели на криење и лаги. На заљубените им се зголемуваат очекувањата од партнерот, но и фрустрациите.

10 знаци дека тој ќе биде добар во кревет

Овие нешта укажуваат на добар љубовник, па ако сте љубопитни продолжете да читате.
Датум: 31 дек 2014
, Автор:

Книга: „Љубовникот“ – Маргерит Дирас

Краток роман со моќна приказна, која можете да ја сакате или да ја мразите, но мора да ја прочитате.

Секси хороскоп: Кој е најдобриот љубовник во Зодијакот?

Овенот како љубовник е страстен, но малку себичен, Близнаците се креативни, но и малку неверни, Скорпијата е страсна, но и малку опасна... Каков е вашиот хороскопски знак во љубовните мигови?
Датум: 08 мај 2014
, Автор:

Астрологија: Кој маж е најдобар љубовник?

Прочитајте како астролозите ги оценуваат сексуалните вештини на мажите, според нивниот хороскопски знак.

Дилемата (The Dilemma)

Филм за неверството и за дилемите кои можат да произлезат од него и да нè доведат во многу непријатни ситуации...
Датум: 27 јан 2012
, Автор:

Тест: Каков тип љубовник сте?

Стручњаците тврдат дека ако го откриете сопствениот љубовен стил, тоа ќе ви помогне полесно да го препознаете вашиот идеален партнер, со кој ќе имате долга и хармонична врска, а овој тест ќе ви помогне околу тоа.
Датум: 16 окт 2011
, Автор: