11 градови ширум светот што секој љубител на кафе треба да ги посети

Доколку се мислите каде да отпатувате а сте страсни љубители на кафето, ова се 11 најпознати градови на кафето ширум светот.
Датум: 18 авг 2014
, Автор:

18 ситуации кои им се случуваат само на зависниците од книги

Ако сте заљубени во книгите и не можете да го извадите носот од нив, тогаш сигурно ќе се пронајдете во следните ситуации.
Датум: 09 авг 2014
, Автор:

Совршена фотелја за љубителите на книги

Вистинската фотелја за оние кои слободното време го минуваат со книгите.
Датум: 03 мај 2014
, Автор:

Интересни изреки за кафето кои ќе ве насмеат и расположат

Сè што ќе кажам или направам пред да се напијам кафе, не важи.
Датум: 06 мар 2014
, Автор:

Воодушевувачки дестинации за љубителите на цвеќиња

Иако сами по себе не важат за дестинации во вистинската смисла на зборот, полињата со лаванда, колоритните лалиња и ливадите со диви маргаритки нема да ве остават рамнодушни.
Датум: 01 дек 2012

Накит инспириран и изработен од кафе

Еве неколку идеи како да направите накит од зрна кафе или пак накит, кој носејќи го на себе јасно ќе покаже дека сте негови големи љубители.
Датум: 14 мај 2012
, Автор:

Корисни совети за сите обожаватели на кафе

За сите кафе-манијаци кои обожаваат да подготвуваат кафе, да пијат кафе и со задоволство да се среќаваат на кафе-муабет со своите пријатели, им нудиме неколку интересни, а воедно и корисни совети за кафето.

Тренди миленичиња

Еве во кои насоки ќе оди овогодишната мода за домашни миленичиња. Па може да искористите некој совет. :)

Вкусни додатоци за вашето кафе

Ако сакате да експериментирате и да си го направите пиењето кафе уште повкусно задоволство, ви предлагаме 7 додатоци, кои би било згодно да ги имате на дофат во кујната.
Датум: 15 јун 2011
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #32

Кога се будите со желба за онаа магична миризба, кога со замижани очи уживате во првата голтка и уживањето трае сè до последната... Очигледно, вие сте вистински љубители на кафето.
Датум: 23 мај 2011
, Автор: