5 идеи како да ја носите дебелата и зимска јакна без да изгледате како снежна топка

Дебелите зимски јакни со пердуви и крзна се добар и топол избор за студените денови, но поради својот волумен можат да ја трансформираат вашата фигура во снежна топка. Еве како да ги носите.

Модни трендови за пролет 2014: Еве што предложува H&M!

Оваа година, пролетната сезона ќе биде во знакот на кожните бајкерски јакни, здолништа и чизми, а за надополнување на изгледот задолжени се цветните дезени и мотиви, точките и розовата боја.
Датум: 18 мар 2014
, Автор:

7 парчиња облека кои одговараат на секој облик на тело

Ова се 7 парчиња облека кои му стојат добро секому без разлика на обликот на телото или килограмите.
Датум: 10 ное 2013
, Автор:

Машката есенска колекција на „H&M“ за 2013 година

Овогодишната есенска машка колекција ја карактеризираат џемперите, а покрај нив претставени се и неколку јакни, палта и кошули.

Колекцијата есен/зима 2013 на „Terranova“

Италијанскиот бренд „Terranova“, ја претстави својата колекција есен/зима за оваа година.