Одберете ѓердан и ќе ви кажеме 4 интересни детали за вашиот живот

Ви ветуваме дека ќе се изненадите од точноста на информациите и ќе се инспирирате да истражите уште многу повеќе скриени факти за себе.

Чекор по чекор: Направете сами уникатен ѓердан од тексас

Тексасот одамна не е резервиран само за панталоните и јакните. Сега и накитот од овој материјал е во тренд.

Ќе останете воодушевени: Нов моден тренд кој брзо се шири по социјалните мрежи

Доколку ви се допаѓаше трендот со ланчињата „чокер“, тогаш оваа вест без сомнение целосно ќе ве воодушеви!

5 модни додатоци со кои ова лето ќе бидете едноставно неодоливи

Модните додатоци се одличен начин да го освежите вашиот изглед и да го направите поличен и повпечатлив.

Бидете во тренд: Накит кој ќе ја одбележи оваа зима

И оваа зима одреден накит мора задолжително да го имате, а што е апсолутен хит, дознајте во текстот.

Направете сами: Уникатен ѓердан од бисери и безопасни игли

Сè што ви е потребно за оваа изработка се еден бисерен ѓердан и мали златни безопасни игли.

Направете сами: Миризлив ѓердан

Ѓерданите се дел од накитот кои скоро секоја жена сака постојано да ги има на себе, па токму затоа откријте како да направите миризлив ѓердан за оние денови кога не сакате да ставите парфем.

Забавно и едноставно: Исплетете бескраен шал, ќебе или ѓердан користејќи ги само вашите раце

Плетењето со раце ги преплави светските блогови и Јутјуб и кога ќе откриете колку е лесно, веднаш ќе сфатите зошто е толку популарно.

4 парчиња накит кои ѝ се потребни на секоја жена

Дури и да имате голем избор на накит, некогаш едноставно сакате само да земете некое парче без мислење и да знаете дека тоа ќе направи да изгледате прекрасно. Затоа постојат класични парчиња кои дефинитивно секоја жена мора да ги поседува.

15 нешта кои секоја жена треба да ги има во својот гардеробер

Покрај малиот црн фустан за кој е општо познато дека секоја жена треба да го има, постојат и неколку други работи без кој плакарот никогаш нема да ви биде целосен.

Креативен начин за организирање на вашиот накит

Лесен начин за организирање на бројните парчиња накит кој што истовремено ќе ја разубави и вашата соба.

Би носеле ли топка сладолед околу вашиот врат?

Би сакале да носите ѓерданче со приврзок печурка, обетки на кои висат две „печени“ кокошки или прстенче со пржено јајце на око?