Дали правите чај од кесички кои имаат метална спојувалка? Прочитајте зошто е тоа штетно!

Цел живот пиеме чаеви од кесички, но не внимаваме на еден многу важен детаљ.

9 секојдневни навики од кои треба да се ослободите што е можно побрзо

Погледнете неколку чести навики кои е најдобро да ги оставите во минатото. И имајте на ум, секоја лоша навика може да се замени со нова и поздрава.

Најсмртоносните производи за жени што се појавиле на пазарот во 20 век

Иако мислиме дека опасните производи за здравје и убавина се дел од минатото, станува збор за загрижувачки проблем на денешницата.

6 ситуации во кои НЕ треба да користите етерични масла

Етеричните масла се многу благотворни за здравјето, но само доколку ги користите на правилен начин.

Престанете да пиете вода од стари пластични шишиња: Содржат исто толку бактерии колку тоалетна шолја!

Експертите за вежбање од Treadmill Reviews ги тестирале одново наполнетите шишиња за вода на група спортисти за да видат колку тие се навистина чисти и октритијата биле вознемирувачки и страшни.

Откако ќе го почитате овој текст, двапати ќе размислите дали повторно ќе ставите гел на ноктите

Знаеме дека гелот за нокти е нешто без кое поголемиот број жени не можат да го замислат своето секојдневие.

Како храната влијае на вашиот мозок?

Она што го јадете може да влијае на вашето расположение!

Еве што им прави неспиењето на телото и мозокот!

Oва се 8-те ужасни работи кои можат да ви се случат доколку не спиете доволно.

Негативни последици од пиењето зелен чај

Драги дами, доколку сте сакале да ослабете сигурно веќе сте го испробале зелениот чај.

Неколку начини на кои можете да ја спречите предвремената менопауза

Неодамнешни истражувања покажале дека жените сè порано влегуваат во менопауза.

Внимание: Овие 4 намирници никако не смеете да ги замрзнувате!

Замрзнувачот, откако постои, ни го олесни животот, но некои намирници едноставно не треба да се чуваат таму.

4 средства за хигиена кои мажите секојдневно ги употребуваат, а можат да бидат штетни по здравјето

Во само еден продукт за лична хигиена има над десет различни состојки. Некои од нив можат да бидат опасни по здравјето.
12