шолји | Кафе пауза

Артистка создава неверојатни шолји за кои црпи инспирација од ’90-тите

Артистката Кејти Маркс создава уникатни шолји што ќе ви го направат пиењето кафе сосема ново искуство.

Деликатни шолји за чај што ќе ги навредат вашите гости со стил

Погледнете ги овие уникатни шолји кои со сигурност ќе ги навредат вашите гости, но барем ќе го сторат тоа со стил...

Како да знаете дека сте претерале со кафето?

Еве колку шолји кафе на ден се опасни по здравјето!

Вкусен десерт и уште повкусни шолји

Дали сакате вкусен, кремаст десерт во прекрасни мали шолји? А истовремено да можете да ја изедете и шолјата?
Датум: 17 дек 2015

Зарем домашните миленичиња можат да изгледаат послатки?

Што барале да се пикнат во шолји за кафе и чај не знаеме, но знаеме дека благодарение на тоа станале уште понеодоливо слатки.
Датум: 22 ное 2014
, Автор:

Преслатки романтични предмети кои одлично одат заедно

Од шолји до чаши за вино и перници со натпис г. и г-ѓа, еве што сè може да направите за вашиот дом да стане вистинско љубовно гнездо.
Датум: 24 сеп 2014
, Автор:

Шолји за кафе со животински муцки

Шолјите изгледаат сосема вообичаено однадвор и додека се на масата, сè додека не се напиете од нив.
Датум: 04 јул 2013
, Автор:

Со неколку шолји кафе дневно до подолг животен век

Според најновото истражување во кое учествувале над половина милион луѓе, со 3 шолји кафе...

Занимливости поврзани со кафето кои ќе ве изненадат

Секојдневно уживаме во оваа волшебна напивка, па ред е да научиме некои интересни факти поврзани со неа.
Датум: 03 дек 2012
, Автор:

Интересни и несекојдневни шолји за кафе

На сите ни треба она прво утринско кафе после кое почнуваме да го гледаме светот со будни очи. Но, не е само до кафето. Погледнете ги овие интересни шолји за кафе кои дополнително ќе го анимираат и освежат вашиот утрински мозок.

Македонците страствено уживаат во кафето

Повеќе од 50% од граѓаните на Македонија во просек уживаат во две шолји пладневно кафе на ден со пријатели и со тоа се шампиони во регионот, покажало истражувањето...