Неверојатно слатки фотографии од кучиња пред и по шишање

Грејс Чон се занимава со фотографирање животни. За него отсекогаш биле интересни кучињата пред и по нивното шишање.

7 работи со коишто го нервирате вашиот фризер

Доколку личноста којашто ви ја средува косата е важна за вас, прекинете да ги правите овие неколку работи.

Што се случува во главите на жените кога ќе отидат на фризер?

Што вам ви паѓа на памет кога гледате како фризерот или фризерката ја крати вашата коса?

Доаѓа лето… Зошто треба да ја скратите косата?

Постојат многу причини зошто треба да ја скратите косата на почетокот на летото. Доколку сѐ уште се двоумите, разгледајте ги следниве предности на ваквиот чекор и спремни дочекајте го летото!

10 совети за долга, густа и сјајна коса

Сите девојки и жени сакаат да имаат долга, мека и свиленкаста коса, но вистината е дека таа расте по само 1 сантиметар месечно. Сакате да го забрзате овој процес?
Датум: 08 фев 2014
, Автор:

Како сами да направите совршени шишки?

Видеото е дело на Роуз Русо која досега има направено огромен број туторијали, кои се погледнати над 50 милиони пати на Јутјуб...