66-годишна жена е светски шампион во танцување на шипка

Грета Понтарели не е обична жена во нејзините шеесетти години.

7 причини зошто танцувањето на шипка е совршено хоби за вас

Танцот на шипка е женствен и елегантен спорт кој носи многу придобивки за вашето физичко и психичко здравје.

Чај од шипка: Заборавено задоволство кое ги лечи сите тегоби

Денес има многу различни избори на чаеви и токму поради тоа често забораваме на старите вкусни чаеви кои го лечат телото, но и духот.

Неверојатни подводни фотографии од девојки кои танцуваат на шипка

Фотографот Брет Стенли ни покажува сосема нова перспектива на танцувањето на шипка...

Визуелен доказ дека танцот на шипка е спорт

Последниве 10 години низ светот се организираат натпревари во оваа дисциплина која е своевидна акробација, бара силни мускули, одлична кондиција и длабока концентрација.

Најтешките женски потези во сала за вежбање

Она што ќе го видите на ова видео ќе направи да се пролигавите со отворена уста, без разлика дали гледате од машка или од женска перспектива.
Датум: 28 апр 2013
, Автор:

Стриптиз наместо фитнес и пилатес!?

Стриптизот полека, но сигурно преминува во спорт. Инструкторите прогнозираат дека со оглед на брзината со која се распространува, за кусо време ќе предизвика бум во светот, сличен на пилатесот.
Датум: 27 мар 2012
, Автор: