Зошто шетањето на ладен воздух е најдоброто нешто што можете да го направите за себе?

Честопати слушаме дека студеното време е добро за нешто здравје, но дали знаете точно кои придобивки ги имаат телото и умот од ниските температури?

Не затворајте се дома, чекајќи подобри времиња: Шетањето по студено време е здраво!

Знаете ли кои придобивки ги имаат вашето тело и ум кога температурата е ниска?

Кои се предностите на секојдневните прошетки?

Правете редовни прошетки за да си обезбедите здрав и квалитетен живот.

16 причини поради кои Норвешка е една од најубавите земји во светот

Норвешка е без сомнеж една од најубавите држави на Земјата. Природни богатства, убави градови, среќни и фини жители и фасцинантна историја.

7 начини на кои патувањата ве прават подобра и поцелосна личност

Ќе согледате различни начини на живеење ширум светот кои ќе да ви помогнат да го разбере или пак едноставно да го цените начинот на живот на другите култури.
Датум: 05 ное 2014

3 многу обични, а сепак помалку познати начини да си го зајакнете имунитетот во зима

За среќа витамините не се единствениот начин да го одбраните организмот од болести.
Датум: 15 дек 2013
, Автор:

Зошто морате да го посетите магичниот град Будимпешта?

Дури и да отпатувате на само еден ден во прекрасниот град Будимпешта, можете да видите многу доколку направите добар план за шетање и разгледување на метрополата на Унгарија.

Спречете го јо-јо ефектот после диетата

Враќањето на загубените килограми од строгата диета, не е само една голема фрустрација, бидејќи нема да ви се исплати трудот, туку и многу штетно за вашето здравје.