Стаклен шатор за двајца во кој ќе се вљубат и оние кои не сакаат кампување

Куќичките се направени во форма на шатор со стаклени ѕидови кои даваат прекрасен поглед кон спектакуларните планини.

4 добри причини да спиете под ведро небо

Ако поминете само една ноќ во шатор или во вреќа за спиење под ѕвездите, вашето тело и вашиот ум ќе ви бидат неизмерно благодарни.

Направете сами: Шатор за вашата мачка

Можеби нема да ви признае дека ѝ се допаѓа, но не изненадувајте се, тоа не е во природата на мачките.

Авантуристи, ова е дел од местата каде сонувате да го поставите својот шатор. Зар не?

Секој авантурист и љубител на природата сака нови предизвици на нови места каде може да си го постави својот шатор и да ужива во недопрените предели на земјата.
Датум: 28 јул 2015

Шатори со кои ќе се чувствувате како да спиете во облаците

Спиењето под отворено ѕвездено небо и онака е одлична идеја, ама со овие шатори тоа изгледа неверојатно.

Неверојатни утрински планински пејзажи направени од внатрешноста на шатор

Замислете ја нареднава сцена. Се будите и од другата страна на вашиот кревет ве пречекуваат прекрасни планински изгрејсонца, опкружени со бистри извори и сино небо.

Кампувајте во шатор поставен високо во дрвјата

Погледнете ги фотографиите од внатрешноста и надворешноста на овој необичен и креативен шатор.

Мини Купер за кампување

Кога оди на кампување со Мини Купер Кантримен АЛЛ4 возачот не мора многу да се труди да пронајде идеално место за поставување на шаторот...

Највозбудливите места за секс на отворено

Кога станува збор за сексот, нема ништо повозбудливо од пробување на нешто ново, а летниот период е совршено време да уживате во посебни моменти на страст и возбуда на отворено.

Супер дизајнирани шатори за позабавно кампување

Наместо вообичаениот изглед чија цел е камуфлажа и целосно претопување со природата, ова ограничено издание шатори овозможува да бидете забележани во околината...