Тропски и раскошно: Африкански стил – најжешкиот тренд за ова лето

Оваа сезона се истражува влијанието на африканската култура на летен начин, со егзотични отпечатоци и тропски коктел од аксесоари.

Гери – Слатко маче родено со постојано загрижен лик

Гери е 8-неделно маче кое е родено со шари на крзното во вид на веѓи и веќе станува интернет сензација.
Датум: 05 мај 2015
, Автор:

Како да го вметнете ултрапопуларниот ацтеки стил во вашиот изглед?

Ацтеки стилот е вртоглаво популарен оваа сезона, па не заборавајте во вашиот плакар да вметнете макар едно парче со ваков дезен.
Датум: 16 мај 2014
, Автор:

Игра со шари: 6 совети за комбинирање различни дезени

Кога го користиме принтот, ние практично зборуваме преку нашата облека, но сепак она што го кажуваме може да биде и застрашувачко. Затоа треба многу внимателно со принтовите...
Датум: 11 мај 2014
, Автор:

Слаткиот мачор со веѓи

Овој сладок мачор се вика Сем. Кај него интересни се двете симетрични шарки над неговите очи кои многу наликуваат на човечки веѓи.

20 интересни дезени на култните патики „Старки“

Ова се еден мал дел од најинтересните модели на овие култни патики...

Костимите за капење на „Victoria’s Secret“ за лето 2012

Овој светски бренд, за ова лето навистина има подготвено фантастични парчиња, на кои ниедна девојка нема да остане рамнодушна.