шарени | Кафе пауза

Шарени пуканки – оригинални грицки за секоја пригода

Идеален избор кога подготвувате детска забава, филмска вечер со партнерот или трач партија со пријателките.

Направете сами: Симпатични, весели и шарени шноли со цветови!

Дали сакате весели и симпатични детали? Тогаш овој проект е токму за вас!

Рецепт за слатки шарени кифлички кои ќе ги обожавате

Кога немате идеја со што да се засладите, направете слатки шарени кифлички – брзо се прават, не чинат многу, убаво изгледаат и многу се вкусни!
Датум: 13 мај 2015
, Автор:

Колоритни фризури кои ќе го разиграат вашиот летен изглед

Голем дел од овие фризури би подразбирале голема промена кај многумина, но дури и да немате храброст да ги примените, ќе признаете дека изгледаат многу енергично, живо и весело.
Датум: 15 јул 2014
, Автор:

Колоритни чоколади кои изгледаат како да се направени од стопени мрсни боички

Оние што велат дека храната е еден вид уметност, дефинитивно не грешат.

15 шармантни италијански гратчиња за идеална прошетка

Обидете се да ги погледнете овие 15 волшебни италијански гратчиња кои шармираат со својата посебност, а да не помислите дека тие се местата во кои живеат измислените ликови од бајките.

Тренди еспадрили за оваа сезона

Секоја сезона голем број светски трендсетерки од своите плакари ги вадат најудобните еспадрили и не излегуваат од нив до доцна есен...

Моден хит за оваа пролет: цветни чевли

Чевлите со цветни принтови се одлични за секоја девојка која сака да ја истакне својата женственост, уметничка природа и разигран стил на облекување.

Шарени чадорчиња кои волшебно лебдат во воздух

Фотографката Патрисија Алмеиде неодамна ги направила овие прекрасни фотографии во текот на разиграната инсталација на чадори, поставена во Агуеда, Португалија.