шаренило | Кафе пауза

Место во Индија кое изненадува со своето шаренило, но и со една необична приказна

На самиот југ на Индија, во градот Мадураи, невообичаено убавиот хиндуистички храм наречен Меенакши го привлече вниманието. ..

Обојте ја пролетта во најразлични бои: Како да ги носите чевлите оваа сезона?

Најдобар начин да го освежите вашиот стајлинг, а да не правите никакви драстични промени, ниту во стилот, ниту во изгледот е да изберете обувки во некоја весела боја.

Пред и потоа: 19 прекрасни трансформации на пеперутки и молци

Светот претставува едно неверојатно место преполно со убави работи. Дури и самиот процес на преобразување на гасеницитe во пеперутки или молци знае да биде магичен.

50 пролетни фустани за сечиј вкус

Ова се 50-те најпопуларни фустани за оваа пролет, по нешто за сечиј вкус и за секоја градба на тело.
Датум: 22 апр 2014
, Автор:

Маникир: Колоритни зраци

Она што може да ви помогне и со сигурност да ја разбие монотонијата на есента е маникирот. Дајте им живот на вашите нокти со овој интересен маникир.
Датум: 23 сеп 2013
, Автор:

Најколоритните градови во светот

Шарени места кои блескаат од бои и невиден шарм...

Колоритна градинка во Париз

Архитектската компанија Palatre and Leclere Architects го промовираше својот најнов проект, колоритната француска градинка „Ecole Maternelle Pajol“ која се наоѓа во Париз.

Навивачко шаренило на ЕУРО 2012

Навивачи вооружани со обележјата на тимот за кој навиваат, формирајќи шарена слика адекватна на различните култури кои се судираат на спортскиот фестивал...

Карневалот во Рио – експлозија на бои и звуци

Бескрајната маса од луѓе кои танцуваат, ритамот на самбата и шаренилото од костими, предизвикуваат експлозија од бои и звуци карактеристични за најмасовниот карневал во светот.
Датум: 18 фев 2012
, Автор:

Најубавите национални костими на „Мис Универзум 2011“

Натпреварот за најдобар национален костим е најшарениот дел од изборот за Мис Универзум. Меѓу другото, овој дел од настанот е и најинтересен за гледачите ширум светот.

Блескави бои во вашиот дом

Белите соби се комплетно прилагодливи за да создадат модерно и софистицирано чувство на спокојност или да направат забавен и уметнички удар врз енергијата на просторот со помошта на блесокот на боите.