За сите обожавателки на крзното: Како да го носите крзното оваа зима?

Ако сакате да носите крзно, тогаш најверојатно вашето омилено годишно време е зима!

Одличен избор за ладните денови: На кој начин да ги носите гломазните шалови оваа зима?

Баш како и сите претходни, така и оваа зима гломазните шалови се на модната сцена, па можете да ги носите во сите можни варијанти и прилики.

7 зимски парчиња облека од кои треба да се ослободите

Секој маж со стил кој се почитува себеси и својот моден вкус веднаш ќе ги заборави овие парчиња облека и ќе ги замени со многу поелегантни варијанти.
Датум: 13 јан 2016

Совети, предлози и идеи за слоевито зимско облекување со стил

Слоевитото облекување е најмудрата препорака за ладните денови.

5 идеи како да ја носите дебелата и зимска јакна без да изгледате како снежна топка

Дебелите зимски јакни со пердуви и крзна се добар и топол избор за студените денови, но поради својот волумен можат да ја трансформираат вашата фигура во снежна топка. Еве како да ги носите.

Топло, удобно и шик: Како да носите пончо и шал оваа есен?

Плетените дневни парчиња не излегуваат од мода и тие се идеални за оваа есен.

6 аксесоари кои секоја дама мора да ги има

За оние девојки кои сакаат класични модели, издвоивме неколку модни додатоци кои треба да се најдат во нивната колекција.

Забавно и едноставно: Исплетете бескраен шал, ќебе или ѓердан користејќи ги само вашите раце

Плетењето со раце ги преплави светските блогови и Јутјуб и кога ќе откриете колку е лесно, веднаш ќе сфатите зошто е толку популарно.

Креативни идеи: Како да го носите шалот-ќебенце?

Можеби поради навистина ниските температури или само од желбата да се завиткаме во нешто топло, но сите ги сакаме големите, топли плетени шалови.

Направете сами: Преслатки снешковци како декорација во вашите домови

Сè што ќе ви биде потребно е малку време, внимание и креативност за да донесете насмевки на лицата на вашите најсакани.
Датум: 23 дек 2014
, Автор:

Есенски модни комбинации со шалови

Утрата станаа постудени, а попладневното сонце за миг знае да исчезне и да ги остави раните квечерини со студен воздух. За да се заштитите од студот и истовремено да изгледате модерно и тренди, ви предложуваме 27 модни комбинации со шалови.
Датум: 11 окт 2014
, Автор:

Со овие прекрасни шалови ќе имате крилја како птиците

„Shovava“ е уникатна колекција за жени која во превод значи женствено и разиграно и вклучува модели кои се со неверојатно детална изработка на природата.
12