Шакира и Ријана во провокативно секси издание во спотот за „Can’t Remember to Forget You“

Откако неодамна се појави песната, набрзо дојде и видеоспотот во кој двете пејачки моќно нè заведуваат преку екранот.
Датум: 31 јан 2014
, Автор:

Фотосесија со Шакира за насловната страна на магазинот „Elle“

Тоа што пред кусо време роди бебе, воопшто нема ништо сменето кај спектакуларната Шакира...

Момче кое пее исто како Шакира

Родолфо Бургос од Чиле, на телевизиското шоу за таленти „Yo Soy“, оригинално ја имитира пејачката Шакира.