Најстрашните суштества фатени на камера

Од вампири до духови, овие паранормални активности биле забележувани со години, па дури и векови. Но, многу истражувачи не успеале да ги потврдат овие приказни.

Застрашувачки чудовишта кои се инспирирани од вистински настани

Дали некогаш сте се запрашале од каде добиле инспирација писателите да пишуваат за вампири, врколаци и психотични кловнови?

Не грижете се, не сте единствените кои ги практикуваат овие чудни нешта

Не, вие не сте единствените коишто имаат чудни навики.

Чудовиштата од имагинацијата на овој артист ја прават нашата реалност многу позабавна

Цртежи во кои сигурно ќе уживате и на кои добро ќе се насмеете.

Професинална шминкерка вешто се претвoра себеси во страшни чудовишта

Погледнете дел од нејзината работа која истовремено е и застрашувачка и инспиративна.
Датум: 10 феб 2016

Артисти им даваат нов живот на детските цртежи со чудовишта со цел да ја поттикнат креативноста

„Нашата визија е да им помогнеме на децата да ја препознаат моќта на нивната имагинација и да ги поттикнеме да го следат својот креативен потенцијал“

Застрашувачки сцени со чудовишта кои изгледаат како да се извлечени од детските кошмари

Данскиот артист Џон Кен Мортенсен нѐ води во застрашувачкиот терор на нашите детски кошмари со овие брилијантно-страшни цртежи од чудовишта.

Талентирана мејкап артистка се трансформира во страшни чудовишта и фиктивни ликови

Едноставно не можете а да не се запрашате, каде ли исчезнуваат нејзините фацијални карактеристики?

Честитки за „Св. Валентин“ инспирирани од чудовиштата во класичните филмови

Проект на Ирма Велковска во кој таа ни прикажува како чудовиштата од филмските класици би ја искажале својата љубов...
Датум: 05 феб 2013
, Автор: